Specjaliści, którym możesz zaufać

 
 

 

 

 

 

 

Od czasu powstania technologii wczepiania implantów zębowych nie zarejestrowano przypadku alergii na tytanowe implanty.  Tytan nie tylko nie posiada właściwości wywołujących alergię, ale także jest całkowicie naturalny dla organizmu. W przypadku ewentualnych reakcji uczuleniowych możliwe jest zastosowanie wszczepów cyrkonowych.

 

Czy zabieg wszczepienia implantu jest bolesny?

 

Implanty zębowe najczęściej wszczepiane są w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak stosuje się w leczeniu lub usuwaniu zębów. Procedura implantacji przez zdecydowaną większość pacjentów jest lepiej odbierana niż leczenie kanałowe zębów.

 

Czy po zabiegu odczuwa się ból?

 

Dziąsła pacjenta po wykonaniu zabiegu implantacji będą najprawdopodobniej bardziej wrażliwe. Jednocześnie większość pacjentów nie wymaga stosowania środków przeciwbólowych już następnego dnia po zabiegu.

 

Jaka jest trwałość implantów?

 

Trwałość leczenia implantologicznego jest bardzo wysoka i mierzona jest w dziesięcioleciach. Uzależniona jest od wielu czynników i umiejętności zakwalifikowania pacjenta do przeprowadzenia takiego leczenia.

 

Czy wszystkie implanty są tej samej jakości?

 

Systemy implantologiczne różnią się między sobą nie tylko ceną, ale też jakością. Ogromne znaczenie dla jakości implantu ma precyzja jego wykonania , która decyduje o jakości powierzchni i szczelności między poszczególnymi jego elementami.

 

Czy o implanty należy dbać?

 

Właściwa higiena uzupełnień protetycznych opartych na implantach powinna obejmować codzienne ich szczotkowanie oraz użycie  specjalnej nici dentystycznej pozwalającej na oczyszczenie przęseł w mostach jak i okolicy połączenia łącznika z koroną.

 

Czy są choroby, które uniemożliwiają wszczepienie implantu?

 

Właściwie nie, ale należy pamiętać o poinformowaniu stomatologa o przebytych chorobach oraz przyjmowanych lekach. Dzięki temu dentysta opracuje indywidulany i bezpieczny plan leczenia.

 

Jakie jest ryzyko podczas zabiegu implantacji?

 

Procedura wszczepienia implantu jest drobnym zabiegiem chirurgicznym. Jeśli zabieg przeprowadza doświadczony lekarz implantolog ryzyko nie jest większe niż w przypadku usunięcia zęba mądrości.

 

Czy implanty objęte są gwarancją?

 

Czołowi producenci systemów implantologicznych udzielają gwarancji na swoje produkty. Gwarancja taka uzależniona jest od wielu czynników: prawidłowości przeprowadzonego leczenia przez odpowiedniego specjalistę, zasad kwalifikacji do zabiegu, wyboru odpowiednich produktów, właściwej współpracy pacjenta ( domowa higiena jamy ustnej oraz przestrzeganie wizyt kontrolnych).

 

Czy zabieg implantacji można przeprowadzić w przypadku całkowitego braku uzębienia?

 

Uzupełnienia protetyczne wsparte na implantach są najlepszą metodą leczenia całkowitego braku uzębienia. Stabilność konstrukcji wykonanych na implantach pozwala na odzyskanie możliwości komfortowego nagryzania i żucia, poprawności wymowy oraz swobodnego uśmiechania się, co dodaje pewności siebie i w znaczący sposób poprawia jakość życia.

 

Czy implanty mają wpływ ma rozrusznik serca?

 

Implanty nie mają żadnego wpływu na działanie rozruszników serca.

 

Czy implanty uniemożliwiają badanie rezonansem magnetycznym?

 

Same implanty mogą powodować zaburzenia obrazu w swoim bezpośrednim sąsiedztwie i być przyczyną artefaktów w badaniu. Pacjent przed badaniem powinien poinformować osobę wykonującą rezonans o fakcie posiadania implantów. Posiadanie implantów w jamie ustnej nie jest jednak przeciwskazaniem do wykonania tego badania.

 

Jak długi jest czas powrotu do pracy po zabiegu implantacji?

 

Najczęściej po kilku dniach pacjent może wrócić do pracy, jednakże następnego dnia po wykonaniu procedury może normalnie funkcjonować.

 

Jaki jest minimalny wiek do wszczepienia implantu?

 

W chwili przeprowadzeniu zabiegu implantacji rozwój kości powinien być zakończony i można założyć, że kończy się on w wieku 18 lat. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości  stan kości można sprawdzić za pomocą prześwietlenia promieniami rentgenowskimi.

 

Jaki jest maksymalny wiek do wszczepienia implantu?

 

Zabieg wszczepienia implantu jest to procedura na tyle mało ryzykowna, że może zostać przeprowadzona bez określania górnej granicy wieku. Jeżeli pacjent jest na tyle zdrowy, aby poddać się innemu leczeniu dentystycznemu, może także wszczepić implanty. Przeciwskazaniem do implantacji są m.in problemy onkologiczne, osteoporoza, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieleczona cukrzyca. Często to wlaśnie implanty stomatologiczne są jedynym rozwiązaniem i szansą na stabilne uzupełnienie protetyczne u osób starszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Implanty zębowe – najczęściej zadawane pytania

Czy można być uczulonym na implanty?