Specjaliści, którym możesz zaufać

 
 

Polityka prywatności | Created by WDS

W leczeniu kanałowym w naszej praktyce dentystycznej w Zamościu wykorzystujemy mikroskop zabiegowy, co gwarantuje wysoką precyzję leczenia oraz umożliwia dokładną diagnostykę.

 

Kanały opracowujemy z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i maszynowych, z jednoczesnym elektronicznym pomiarem długości kanału. Kanały wypełniamy gutaperką na zimno lub gorąco.

 

Wykonanie cyfrowych zdjęć rtg (radiowizjografia) na miejscu pozwala nam na kontrolowanie przebiegu leczenia kanałowego i jest dowodem jej poprawności.

Leczenie kanałowe

Endodoncja z precyzyjnym mikroskopem zabiegowym

Endodocja, czyli leczenie kanałowe, to dziedzina stomatologii, która obejmuje:

- usunięcie z systemu kanałowego zęba miazgi zmienionej zapalnie lub zębiny martwej, zgorzelinowej oraz zainfekowanej,

- dokładne wypłukanie – dezynfekcja,

- szczelne zamknięcie kanałów materiałem wypełniającym.

 

Leczenie endodontyczne wymaga szczególnej precyzji, a przeprowadzenie zabiegów z tego zakresu, zwłaszcza w zębach trzonowych, może nastręczać wielu problemów. Wynika to z tego, że kanały mogą być bardzo wąskie, zakrzywione, niekiedy trudne do odnalezienia, a od kanału głównego bardzo często odchodzą kanaliki boczne. Proces leczenia wymaga odnalezienia, oczyszczenia i wydezynfekowania wszystkich tych kanalików. W innym wypadku leczenie będzie nieskuteczne, a pozostawiona zainfekowana tkanka bardzo szybko stanie się pożywką dla bakterii i przyczyni się do wznowienia stanu zapalnego.

 

Leczenie stomatologiczne kanałowe wymaga niewątpliwie od dentysty dużych umiejętności. Bez prawidłowej diagnozy i dogłębnego zrozumienia biologicznych podstaw determinujących powodzenie leczenia, zastosowanie nawet skomplikowanych technik i metod leczenia będzie bezużyteczne. Prawidłowa diagnoza wraz z odpowiednim doborem materiałów i technik tworzą takie środowisko.