Specjaliści, którym możesz zaufać

 
 

Polityka prywatności | Created by WDS

Implanty zębowe - kiedy je stosować?

Możliwości leczenia implantologicznego

Odbudowa pojedynczego zęba

 

Jeżeli istnieje potrzeba zastąpienia tylko jednego zęba, implant stanowi zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Alternatywnym sposobem uzupełnienia braku zębowego w takim przypadku jest zastosowanie mostu mocowanego na stałe. Wymaga to jednak oszlifowania zdrowych zębów sąsiadujących, które są filarami mostu i jego podporą. Tymczasem zastosowanie implantu pozwala uniknąć  szlifowania zdrowych zębów, które w konsekwencji może prowadzić do ich zapalenia i obumarcia.

Odbudowa trzech lub więcej zębów za pomocą uzupełnienia stałego opartego na implantach

 

Jeżeli w łuku brakuje większej ilości zębów istnieje możliwość zastosowania mostu zamocowanego na implantach. W takiej sytuacji nowe korony są podpierane na stabilnej bazie wykonanej z dwóch lub większej liczby implantów. Dodatkowo tak wykonany zabieg pozwala na utrzymaniu zdrowej kości, dzięki czemu na długo utrzymany zostaje owal twarzy pacjenta, zapobiegając przy tym próchnicy, stanom zapalnym oraz obumarciu.

Pełna proteza osadzona na filarach zatrzaskowych

 

Implanty stomatologiczne są także najlepszym sposobem podparcia dla protezy całkowitej. Jeżeli proteza osadzona jest na implantach nie ma potrzeby jej częstego podścielania dzięki czemu polepszy się znacząco komfort i trwałość protezy. Pacjent natomiast może swobodnie jeść i uśmiechać się.

Odbudowa przy całkowitym bezzębiu

 

Pacjenci z całkowitym bezzębiem dzięki zastosowaniu leczenia implantologicznego mogą uniknąć całkowicie dyskomfortu spowodowanego protezami ruchomymi. Oparta na implantach proteza jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla tych pacjentów, którzy pragną bez problemu jeść, mówić i uśmiechać się.

Wszczepianiem implantów zębowych we wszystkich wyżej opisanych przypadkach zajmujemy się w naszej przychodni stomatologicznej Dental Clinic.