Specjaliści, którym możesz zaufać

 
 

Polityka prywatności | Created by WDS

W tym kontekście ważna jest pierwsza wizyta w przychodni stomatologicznej, które pozwala na opracowanie kompleksowego planu leczenia dentystycznego zgodnego z oczekiwaniami pacjenta w zakresie estetyki.

Zaczynamy od diagnostyki, pozwalającej na dokładną ocenę kondycji uzębienia. Wykonujemy panoramiczne zdjęcie RTG, niezwykle przydatne na kolejnych etapach leczenia stomatologicznego. Jeśli zęby są przebarwione lub ich szkliwo pokrywa kamień nazębny, przed rozpoczęciem właściwego leczenia konieczne jest wizyta higienizująca. Dla każdego pacjenta zostaje opracowany indywidualny protokół leczenia, obejmujący leczenie zachowawcze, protetyczne, kosmetyczne, rekonstrukcyjne zarówno uzębienia, jak i (w przypadku wskazań) tkanki dziąseł.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna - indywidualny plan leczenia

Stomatologia estetyczna to niezwykle rozwinięta dyscyplina medycyny, z której usługi świadczymy w naszej przychodni stomatologicznej. Korzysta ona z dorobku różnych specjalności stomatologicznych, a jej nadrzędnym celem jest troska o estetykę uśmiechu. Zabiegi tej dyscypliny stomatologicznej mają na celu odtworzenie właściwych proporcji i kształtu zębów oraz uzyskanie ich naturalnego, białego koloru, a – co wiąże się z tym – również pięknego uśmiechu. Jest to niezwykle istotne z tego względu, że piękne, zdrowe zęby podnoszą pewność siebie, wpływają na pozytywną samooceną oraz przyczyniają się od osiągania sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym. Wykonanie wielu zabiegów z  zakresu stomatologii estetycznej, takich jak: nałożenie licówek czy koron porcelanowych, wymaga zastosowanie nowych technologii i materiałów stomatologicznych, a ponadto współpracy pacjenta z zespołem stomatologicznym: higienistką i lekarzem-specjalistą.