Specjaliści, którym możesz zaufać

 
 

W naszej praktyce dentystycznej korzystamy z 4 technik wybielania zębów.

 

1) Wybielanie zębów z zastosowaniem metody Prevdent - procedura ta składa się z trzech etapów. Pierwszy polega na usunięciu głęboko osadzonych w zębach plam dzięki zastosowaniu zaawansowanej kombinacji środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu. W drugim etapie dochodzi do procesu wybielania zębów podczas którego zmieszana piana aktywnego tlenu z nano-hydrosyapatytem wchodzi w strukturę szkliwa. Następuje wybielanie zębów i ponowne ich zmineralizowanie. W ostatnim etapie dochodzi do dostarczenia szkliwu dawki nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnię zęba, czyniąc jest bielszymi, zdrowszymi i bez nadwrażliwości.

 

 

 

 

 

 

 

2) Wybielanie zębów z zastosowaniem lampy wybielającej (akceleratora) – na początku zabiegu zęby pokrywa się preparatem wybielającym, a następnie kieruje się na łuki zębowe światło lampy Beyond. Ta metoda wybielania jest procedurą opatentowaną i naukowo zaawansowaną. Proces wybielania zębów z reguły ograniczony jest do jednej wizyty. W przypadku znacznych przebarwień lub na życzenie pacjenta zabieg można powtórzyć po 24 lub 48 godzinach.

 

3) Domowe wybielanie zębów – w tej metodzie wykorzystujemy specjalny żel wybielający nakładany na zęby przy zastosowaniu indywidualnych nakładek, wykonanych w laboratorium protetycznym na postawie wycisków zębów danego pacjenta. Metodę tą zaleca się ze względu na trwałość zabiegu, który utrzymuje się przez wiele lat bez konieczności powtarzania całej procedury. Nakładki z żelem zakłada się zwykle na noc przez około 7-14 dni. Stosowany przez nas system Nite-White ACP to najnowocześniejszy system wybielania zębów, produkowany przez światowego lidera w profesjonalnym wybielaniu zębów DISCUS DENTAL Inc.

 

4) Wybielanie pojedynczych, martwych zębów poprzez wprowadzenie do ich wnętrza preparatu wybielającego i zabezpieczenie ich opatrunkiem; zabieg ten powtarza 2–3 razy.

 

W naszej praktyce stomatologicznej oferujemy również możliwość łączenia różnych metod wybielania w przypadku pacjentów z uporczywymi przebarwieniami, których przyczyną z reguły są wrodzone lub nabyte wady rozwojowe szkliwa. Zastosowanie kilku technik wybielania pozwala na uzyskanie lepszego efektu estetycznego.

 

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – stosowane metody

Zapewniamy, że tylko z pomocą profesjonalnego stomatologa możecie odzyskać naturalną biel zębów. Wszystkie produkty wybielające, które można zakupić bez recepty, nie pozwalają na osiągnięcie efektów porównywalnym z wybielaniem w przychodni stomatologicznej. Skorzystanie z pomocy specjalistów daje też poczucie bezpieczeństwa oraz otwiera możliwość poddania się również innym zabiegom stomatologii estetycznej, mających na celu poprawę estetyki uśmiechu.