Leczenie diastemy

Zamykanie diastemy kompozytem lub porcelaną


Co to jest diastema? Jest to szpara pomiędzy górnymi jedynkami. W naszej przychodni proponujemy zamknięcie diastemy kompozytem lub porcelanowymi licówkami.  

Usunięcie diastemy Zamość

W Dental Clinic w Zamościu naszym pacjentom proponujemy dwa sposoby usunięcia przerwy między górnymi jedynkami. Pierwszym sposobem jest zamknięcie diastemy materiałem kompozytowym. Zaletą tej formy usunięcia diastemy jest stosunkowo niski koszt i czas. Zabieg trwa około godziny i wykonywany jest podczas jednej wizyty na fotelu dentystycznym. Minusem tego rozwiązania jest podatność kompozytu na przebarwienia. Nie jest to metoda odpowiednia dla osób palących papierosy lub pijących czerwone wino. 


Drugim sposobem leczenia diastemy jest zastosowanie dwóch porcelanowych licówek. Zaletą tego rozwiązania jest większa estetyka oraz trwałość. W celu usunięcia diastemy licówkami lekarz stomatolog przeprowadza odpowiednią diagnostykę np. zdjęcie RTG. Następnie protetyk wykonuje tymczasowe licówki. Jeśli pacjent jest zadowolony z ich kształtu, wykonywane są ostateczne licówki. 


Zamknięcie diastemy cena: 


  • Usunięcie diastemy materiałem kompozytowym 800-1200 PLN
  • Usunięcie diastemy licówkami porcelanowymi 3000 PLN