Możliwości leczenia

Implanty zębowe - kiedy je stosować?


Poznaj możliwości leczenia implantologicznego dostępne w naszej przychodni. 

Odbudowa pojedynczego zęba

 

W przypadku zastąpienia tylko jednego zęba, implant stanowi zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Alternatywnym sposobem uzupełnienia braku zębowego w takim przypadku jest zastosowanie mostu mocowanego na stałe. Wymaga to jednak oszlifowania zdrowych zębów sąsiadujących, które są filarami mostu i jego podporą. Tymczasem zastosowanie implantu pozwala uniknąć  szlifowania zdrowych zębów, które w konsekwencji może prowadzić do ich zapalenia i obumarcia.

 

Odbudowa trzech lub więcej zębów za pomocą uzupełnienia stałego opartego na implantach

 

Jeżeli w łuku brakuje większej ilości zębów rozwiązaniem jest most zamocowany na implantach. W takiej sytuacji nowe korony podpierane są na stabilnej bazie wykonanej z dwóch lub większej liczby implantów. Tak wykonana konstrukcja pozwala na utrzymaniu zdrowej kości pacjenta. Zostaje zachowany owal twarzy pacjenta, zapobiegając przy tym próchnicy oraz stanom zapalnym. 

Pełna proteza osadzona na filarach zatrzaskowych

 

Implanty stomatologiczne są także najlepszym sposobem podparcia dla protezy całkowitej. Jeżeli proteza osadzona jest na implantach nie ma potrzeby jej częstego podścielania dzięki czemu polepszy się znacząco komfort i trwałość protezy. Pacjent natomiast może swobodnie jeść i uśmiechać się.

Odbudowa przy całkowitym bezzębiu


Pacjenci z całkowitym bezzębiem dzięki zastosowaniu leczenia implantologicznego mogą uniknąć dyskomfortu spowodowanego protezami ruchomymi. Oparta na implantach proteza jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy pragną bez problemu jeść, mówić i uśmiechać się.