Ortodonta Zamość

Leczenie ortodontyczne


Leczenie ortodontyczne pozwala na uzyskanie pięknego i równego uśmiechu. Tradycyjnie uważa się, że aparat na zęby zarezerwowany jest dla dzieci i nastolatków. Jest to podejście niewłaściwie. Bardzo często interwencja ortodonty jest konieczna u dorosłych pacjentów.

 

Dzieje się tak, kiedy aparat ortodontyczny  jest wstępem do kompleksowej odbudowy pięknego uśmiechu. W przypadku wstawienia implantów lub mostów protetycznych, należy wcześniej ustawić zęby pacjenta w optymalnej pozycji. Dlatego w procesie leczenia ortodontycznego kluczową rolę odgrywa współpraca protetyka oraz ortodonty.

 

Leczeniem ortodontycznym w naszej przychodni zajmuje się dr n. med. Marzena Pucek.  

Ortodonta Zamość - Marzena Pucek

W ramach leczenia ortodontycznego proponujemy naszym pacjentom różne rozwiązania. Stosujemy aparaty ortodontyczne stałe oraz systemy nakładkowego prostowania zębów. Dorosłym jak i dzieciom oferujemy możliwość leczenia z zastosowaniem nakładek ortodontycznych Invisalign

 

Co to jest system Invisalign?

 

System Invisalign to przezroczyste nakładki na zęby. Nakładki wykonywane są na zamówienie i korygują ustawienie zębów w sposób precyzyjny i mniej bolesny. Nakładki ortodontyczne Invvisalign są prawie niewidoczne i doskonale dopasowują się do zębów pacjenta. Dzięki zastosowaniu nakładek możliwe jest przesuwanie zębów, a nawet ich obracanie. Nakładki stosuje się przez 22 godziny na dobę. Ma to szczególne znaczenie jesli chodzi o komfort oraz higienę zębów pacjenta. 

Leczenie ortodontyczne - Invisalign

Jak wygląda leczenie metodą nakładek ortodontycznych Invisalign?

nakładka ortodontyczna

Najpierw ortodonta przeprowadza konsultację i stwierdza czy pacjent kwalifikuje się do leczenia metodą Invisalign. Następnie wykonywane są zdjęcia RTG oraz pobierany jest cyfrowy wycisk zębów pacjenta. Na podstawie wykonanej dokumentacji opracowany zostaje indywidualny plan leczenia. 

 

Następnie pacjent otrzymuje zestaw nakładek ortodontycznych. Nakładki te pacjent nosi codziennie i samodzielnie je zmienia raz na tydzień lub dwa. 

 

Co 6-8 tygodni odbywa się konsultacja ortodontyczna podczas której, ortodonta ocenia postępy leczenia oraz przekazuje pacjentowi kolejny zestaw nakładek. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego nakładkami konieczne jest zastosowanie aparatu retencyjnego. Zadaniem aparatu retencyjnego jest utrzymanie zębów w ich nowym położeniu.