Stomatolog dziecięcy Zamość


Leczenie zębów dzieciom to nie jest proste zadanie. Dlatego w naszej przychodni stosujemy różne metody eliminujące strach przed dentystą u dzieci. 

Stomatolog dziecięcy Zamość

Dzieci w Dental Clinic to mile widziani pacjenci. Nasi dentyści dziecięcy mają szczególne podejście do małych pacjentów oraz znają sposoby na łagodzenie strachu.

 

Stosujemy szeroki wachlarz nowoczesnych i bezpiecznych technik znieczulających i rozweselających. Posiadamy urządzenia QuickSleeper i The Wand stosowane do bezbolesnego znieczulania.

 

Czy należy leczyć zęby mleczne u dzieci?

 

Zęby mleczne często są atakowane przez próchnicę. Naturalne skłonności, niedostateczna higienia czy spożywanie słodyczy sprzyja powstawaniu próchnicy u dzieci.

 

Ubytki próchnicze zębów mlecznych mogą być przyczyną powstawania próchnicy na zębach stałych. Ponadto zbyt wczesna utrata zębów mlecznych przez dziecko może prowadzić do nieprawidłowego rozwoju szczęki i żuchwy.  Dlatego rodzice nie powinni lekceważyć próchnicy zębów mlecznych u swoich pociech.

 

Oferujemy też leczenie dzieci z użyciem podtlenku azotu. Metoda ta jest bezpieczna i pozwala dziecku na rozluznienie się na fotelu dentystycznym.

 

Podczas zabiegu w podtlenku dzieci doświadczają uczucia latania lub pływania w wodzie. Jednocześnie w chwili zaprzestania podawania podtlenku przestaje on działać. 

 

Profilaktyka zębów u dzieci w gabinecie dentystycznym.

 

Zanim dojdzie do próchnicy i konieczności leczenia zachowawczego, warto wcześniej zadbać o odpowiednią profilaktykę zębów dziecka. Prawidłowo zadbane zęby są czyste i wolne od pokramów. W naszej przychodni Twoje dziecko dowię się od stomatologa dziecięcego jak poprawnie dbać o zęby.

 

W czasie wizyty adaptacyjniej będzie miało okazję zapoznać się z otoczeniem gabinetu stomatologicznego. Wizyty adaptacyjne w gabinecie stomatologicznym zwiększają szansę na skuteczne leczenie  - bez stresu u dzieci i nerwów rodziców. 

 

Dodatkowo wykonujemy pełną gamę zabiegów profilaktycznych u dzieci. Najbardziej popularne z nich to lakierowanie i lakowanie zębów

 

Lakierowanie zębów u dziecka polega na pokryciu ich specjalnym preparatem, który zabezpiecza je przed bakteriami. Lakowanie to pokrywanie wgłębień w zębach dziecka, dzięki czemu są one gładkie i łatwiej zadbać o ich prawidłową higienę. 

 

Zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej wykonuje Ewa Zumska - stomatolog, pedodonta